Поштова пересилка бджоломаток

Спеціалізовані матковивідні господарства відправляють замовникам маток поштовими посилками на сотні і тисячі кілометрів.

Для пересилання маток застосовують особливі клітини, що виготовляються з цільного бруска деревини м’яких порід. До останніх років застосовувалися порівняно великі клітини з зовнішніми розмірами 120х40х40 мм; в даний момент розплідники переходять на використання пересильних клітинок полегшеної конструкції, що мають зовнішні розміри 100х34х22 мм.

На одній стороні дерев’яного бруска висвердлюють три сполучених між собою поглиблення діаметром 28 мм і глибиною 20 мм; два з них призначаються для матки і супроводжуючих її бджіл, а одне з крайніх служить кормовим відділенням. Зовні на обох бічних сторонах клітинки роблять поздовжні пропили шириною 2 мм і глибиною 5 мм кожен, які в місцях проти заглиблень частково прорізають стінки клітки наскрізь, утворюючи щілиноподібні вентиляційні отвори. Пристрій і розміри клітинки показані на рис. 90.

Клеточка для почтовой пересылки маток

Рис. 90. Клітина для поштової пересилки маток: А – вид зверху, Б – бічний розріз; В – торцевої профіль (розміри в мм).

Зверху клітинку закривають фанерною кришкою. Стінки кормового відділення просочують гарячим воском і закладають в нього спеціальний корм – канді, який являє собою тістоподібну масу, зварену з цукру і меду. Зверху цей корм прикривають листочками вощеного паперу, щоб він не висихав. Фанерну кришку клітки спочатку прибивають одним цвяхом з боку кормового відділення і, зсунувши її так, щоб утворився прохід, пускають в нього матку і 10-12 молодих бджіл, взятих з того ж стільника, що і матка. Після цього кришку насувають і прибивають наглухо.

Всі клітинки з матками, що відправляються на одну адресу, з’єднують планками на цвяхах в одну посилку і на одній її стороні пишуть адресу. Крім адреси, роблять написи: «Обережно! Верх! Живі бджоли. На сонці не тримати! »Маток, що надійшли на пасіку поштовими посилками, слід підсаджувати в сім’ї з особливою обережністю (краще всього їх давати у відводки з молодими бджолами).

на головну