Зберігання запасних стільників

Стільники – це цінне майно пасіки, їх треба берегти від псування. При недбалому зберіганні вони можуть постраждати від вогкості, цвілі, пилу; стільники легко мнуться, кришаться, і при необережному поводженні їх легко поламати. Але головними ворогами стільникового господарства є миші і воскова міль.

Стільники необхідно тримати в чистоті. Гніздові рамки, відібрані для подальшого використання при сортуванні стільників, ретельно очищають від прополісу, наростів воску, слідів проносу, цвілі і т.д. Якщо забруднені проносом і покриті цвіллю не тільки планки, а й самі стільники, то їх не можна залишати для використання; такі стільники треба вибракувати і переплавити на віск, навіть якщо вони світлі. Стільники, з яких викачано мед, обов’язково дають бджолам на осушку (для видалення залишків меду).

Очищені рамки прибирають на зберігання в місце, недоступне для мишей, метеликів воскової молі, бджіл-злодійок і інших комах.

На великій пасіці повинно бути спеціальне сховище стільників – комора для зберігання стільників. Сховище стільників роблять без щілин, а вентиляційні отвори в ньому закривають частою дротяною сіткою.

При відсутності сховища стільників можна зберігати стільники в щільно закритій шафі, а також в скринях або ящиках. Якщо на пасіці є вільні корпуси або запасні вулики, то і їх можна використовувати для зберігання стільників; магазинні ж напіврамки завжди зберігають в надставках. Корпуси або магазинні надставки з стільниками ставлять штабелями один на одного так, щоб між ними не було щілин.

Прибрані на зберігання стільники треба обкурювати сіркою, щоб убити воскову міль (техніка обкурювання стільників, а також і інші заходи боротьби з міллю описані на стор. Паразити бджолиної сім’ї і хижаки бджіл).

на головну